Ankara Kızılay Butik Dershane

Butik Dershane Nedir?

Günümüz eğitim sisteminde öğrenciler eğitim hayatı boyunca sınavlara girmektedir. Bu sınavlara hazırlık yaparken okullar tek başına yeterli olmamaktadır. Dershaneler bu noktada devreye girerek öğrenciler için en büyük yardım kaynağı olmaktadır. Fakat bir süre sonra dershanelerin de okullardan farkı kalmamaktadır. Çünkü sınıf mevcudu çok fazla olduğunda, her öğrenciye özel bir tarife uygulanmadığında dershanelerin hafta sonu gidilen okuldan farkı kalmamaktadır. Bu nedenle butik dershaneler bu sorunu çözüme kavuşturmaktadır.

Butik dershanelerde sınıf mevcudu oldukça az ve kişiye özel eğitim tarifeleri uygulanmaktadır. Kişiye özel çalışma planları oluşturularak herkes birbiriyle öğrenme kapasitesi bağlamında eşit tutulmamaktadır. Böylece öğrenciler, kendilerine özel öğrenme stilleriyle daha hızlı öğrenebilmektedir.

Ayrıca bu sistem öğrencilerin derslere olan ilgisini, derslerdeki verimliliğini de artırmaktadır. Her öğrenci özeldir, her öğrencinin öğrenme şekli farklıdır. Bu şekilde öğrencilerin başarı oranı daha yüksek olacaktır.

Ankara Butik Dershaneler

Son dönemlerde butik dershaneler oldukça rağbet görmektedir. Ankara Kızılay butik dershaneler dendiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan kurumumuz deneyimli kadrosu ve uygun koşulları ile kaliteli hizmet sunun kurumlar arasında yer almaktadır. Kızılay ilçesi Ankara’nın merkezinde olduğu için öğrenciler ve veliler tarafından sıklıkla tercih edilen eğitim noktaları arasında yer almaktadır. Kızılay ilçesinde kolay ulaşım noktasında bulunan kurumumuz bu doğrultuda sizlerin beklentilerini karşılayacak şekilde hazırlanmış ve konumlandırılmıştır.

Butik Dershane Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Ankara dershanede bulunan öğretmen kadrosu en başta dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Kendi branşında gelişmiş, her öğrenciye yönelik ayrı tarife uygulayabilen ve öğrencilerle iletişimi çok iyi olan öğretmenler tercih edilmelidir.
  • Ayrıca dershanenin sadece öğretmen değil, yönetim kadrosu da bir hayli önemlidir. Yönetim kadrosu güncel eğitim ve sınav sistemiyle iç içe olacak, her gelişmeden haberdar olacak kişilerden oluşmalıdır.
  • Öğretmen ve yönetici kadro dışında rehberlik birimi de oldukça önemlidir. Öğrenciler ihtiyaç duydukları psikolojik ve diğer her türlü yardımı rehberlik biriminden sağlayacak, kendilerine yol gösterilmesini isteyecektir. Yeri geldiğinde zorlandıklarında büyük bir desteğe ihtiyaç duyacaklardır. Burada rehberlik birimine büyük bir görev düşmektedir.
  • Dershane uygulanacak seviye tespit sınavları, ölçme değerlendirme sınavları da oldukça önem arz etmektedir. Bu sınavlar kaliteli ve güncel sınav sistemine yakın olmalıdır.