Ankara şehrimiz bulunduğu coğrafi konumu, sanayisi ve gelişmiş ekonomisi ile dikkat çekmektedir. Bu sebeplerden dolayı sürekli göç alan bu şehrimiz oldukça şanslıdır. Son yıllarda ulaşım kolaylığı sağlamak amacıyla birçok yerinde dershaneler açılmaktadır. Ayrıca Ankara, günden güne artan kurs ve dershane merkezleri öğrencilerimizi geleceğe hazırlamakta ilk adımı atmaları için gece gündüz çalışmaktadır. Ankara’da Hangi Dershaneler İyi? sorusunun cevabında pek çok alternatiften söz etmek mümkündür. Ankara’daki en iyi dershaneler özenle seçilmiş öğretmenleri, öğrencilerin okul hayatlarında başarılı olmaları için destek vermektedir. Ayrıca her kademede olan sınavlara hazırlanmaları için yoğun tempoda eğitim vermektedirler. Bu çaba ve gayret ile öğrencilerin en iyi okullara ve üniversitelere yerleşmek istemektedir. Böylece veliler ve öğrenciler en başarılı tercihi yapmak için en iyi dershane arayışındadır. Bu konuda veliler çocuklarının geleceği konusunda yarış halindedir.

Örgün öğretimine devam eden öğrenciler kendi eğitim kurumunda aldıkları eğitimi dershane ile desteklemeyi tercih etmektedir. Ankara dershane sektörünün merkezi denilebilecek bir şehrimizdir. Temeli sağlam olmayan kurs ve dershane öğrenciyi başarısızlığa götürecektir. Bu yüzden dikkatli olunmalıdır. Dershaneler, öğrencilerin sınava hazırlanma aşamasındaki konu eksiklerini tamamlamakta, tamamlanan konuların kalıcılığını sağlamak için bol bol soru çözümü yapmaktadır. Öğrencilerin eksiklerini gözden geçirmek için nitelikli denemeler ile öğrenciyi test edebiliyor,  eğer eksikleri  varsa tamamlamak için ek etüt ve ek ders ile bu eksiği kapatmak için çabalamaktadır.

Ankara’daki dershaneler, mezuna kalmış öğrenciler içinde tercih edilmektedir. Hedeflerine ulaşamayan öğrenciler bir yıl daha hazırlanmak için iyi bir fırsattır. Ayrıca Ankara’daki üniversiteyi bitirmiş kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Ülkemizde üniversite bitirmek mesleğe başlamak için yeterli olamamaktadır. Mezun olduktan sonra merkezi atama sınavlarına girmek, bu sınavlardan yüksek bir puan almak gerekmektedir. Bu sebeple gençler kamu personeli seçme sınavı için yine dershane yardımı almak mecburiyetinde kalmaktadır.

Ankara’da Dershane Fiyatları

Ankara’da dershane fiyatları, kişilerin özellikle velilerin merak ettiği konular arasındadır. Araştırma yaparken ve sıralama yaparken bu durumu da göz önünde bulundururlar.  Süreç ilerledikçe fiyat artışı da olacaktır. Ortalama fiyatların değişim gösterdiği aralık oldukça geniştir. Fiyatı etkileyen en önemi unsur kurumlardaki eğitim kadrosu ve eğitim sistemidir. Bu husus ne kadar güçlü olursa fiyat o kadar farklılık gösterecektir. Ayrıca 6. Kurs programı ile mezun dershane fiyatları aynı değildir. Çalışma sistemleri ve yoğunlukları farklıdır.