Ankara Butik Dershane ve butik kurs genellikle 10 ile 12 kişilik sınıflarda öğrencilerin öğrenme düzeylerine göre eğitim yapan, kişiye özel hazırlanan özel ders programlarıyla öğrenci başarısını maksimum düzeye çıkartma amacıyla kurulmuş butik eğitim kurslarına verilen isimdir. Ankara kızılay butik dershane konusunda kendini oldukça geliştirmiş şehirlerin başında gelir. Burayı İstanbul, İzmir, Bursa, Adana gibi büyük şehirler izlemektedir. Butik dershanelere olan bu ilgi, büyük şehirlerdeki nüfus yoğunluğundan kaynaklanmaktadır. Ankara butik dershaneler öğrenci için her daim bir avantaj oluşturur. Bu avantajlar öğrencileri butik dershanelere çekmekle kalmaz aynı zamanda kurumlar arası bir rekabet ortamı da oluşturur. 

Ankara Butik Dershanenin Avantajları

Her öğrencinin öğrenme düzeyi ve öğrenme için ayrılması gereken süre birbirinden muhakkak farklıdır. Kalabalık sınıflarda zaman yönetimi yapmak çok zordur. Ankara butik dershane sınıfları incelendiğinde sınıflardan az öğrenci bulunmasının büyük bir avantaj olduğu görülür. Az öğrencinin bulunduğu butik dershane sınıflarında öğrenci başına düşen zaman ve eğitimci sayısı artacağı için öğrenimin kalitesi ve buna bağlı olarak verimliliği de artar. Butik dershanelerde eğitim alan  öğrenci sayısının az olmasının getirdiği avantajlardan biri de öğrenci takibinin kolay yapılabilmesidir. Yapılan deneme sınavları oldukça ayrıntılı bir şekilde incelenir ve öğrencilerin eksikleri öğretmenler tarafından  tam olarak belirlenir. Daha sonrada o eksik konulara uygun çalışma programları düzenlenerek öğrenciye yeni bir plan oluşturulur. Eğitimciler tarafının yapılan ödev takipleri ise öğrenciler için ekstra bir avantajdır.

Butik dershane Ankara

Ankara butik dershanelerin vizyonu, dünyaya açık, akademik alanda yetkin bireyler yetiştirebilen, etkin yabancı dil eğitimi yapabilen, spor, kültür ve sanat alanında çeşitli imkânlar sunarak öğrencilerinin ilgi ve beceri gelişimini sağlayabilen eğitim kurumları olarak kendilerini tanımlamaktadır. Öğrencilerin bilgiye ulaşabilmesi, bu bilgiyi işleyip hayat geçirebilmesi, bilgi teknolojilerini etkin bir biçimde kullanabilmesi Ankara butik dershane eğitim kurumlarında hedeflenen ilkelerin başında gelmektedir. Uluslararası standartlarda güçlendirilmiş özgün eğitim modelleri ile öğrencilerin doğru bilgiye ulaşmasına rehberlik etmek, gelişmeye ve yeniliklere açık, farklılıkları benimsemiş kişiler olarak öğrencileri eğitmek butik dershanecilikte bir vizyon haline gelmiştir.